Malum; tren ve uçak her zaman ekonomik olmayabiliyor. Eğer kulaklığınızı takıp çevreyi seyrede seyrede seyahat etmeyi seviyorsanız, buradan buyurun;

1-

Doğu için en ucuzu. İsminden de anlaşıldığı gibi bir firması ve 1 zloty’den başlayan fiyatlarla bilet bulabiliyorsunuz. 2015’teki çılgın Doğu ve Kuzey Avrupa seyahatimin çoğunda biletlerimi Polskibus’tan aldım; koltuklar rahat, priz ve internet otobüste mevcut. Anonslardaki vu-vu-vu polskibus.com sesini de duyduysanız, doğru yerdesiniz:)

2-

 

Kuzey Avrupa için en ekonomik seçeneklerden biri. Özellikle Baltık ülkeleri arasında 1 eurodan başlayan fiyatlarla bilet bulmak mümkün.

3-

Klasik interrail rotalarının vazgeçilmezi olan Batı Avrupa ülkelerinde rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir firması. İlk 2 firma kadar ucuz olmasa da bölgesi için ekonomik olduğunu söyleyebiliriz. Paris-Amsterdam hattı için 2013’te tercih etmiştim ve memnun kalmıştım.

4-Megabus

Yine Batı Avrupa’da tercih edebileceğiniz, uygun fiyatlı biletler bulabileceğiniz otobüs firması. İleri bir tarihe rezervasyon yapılması durumunda 1 Euro’ya bile bilet bulabilirsiniz.

5-

Almanya’daki kurtarıcınız olarak da çağırabilirsiniz. Almanya çıkışlı olarak birçok Avrupa ülkesine, diğer firmalara nazaran daha konforlu gitmek isterseniz, yüksek olmayan fiyatlarıyla bu firma çok işinize yarayacaktır.

6-MeinFernBus

Yine Almanya menşeili olan firma, FlixBus’ın çok pahalı olduğu zamanlar için güzel bir alternatif oluşturuyor.

7-Student Agency

Orta Avrupa’da seyahat edebileceğiniz, isminden de anlaşılacağı gibi öğrencilere güzel indirimler yapan, Avusturyalı ekonomik otobüs firması. Klasik Orta Avrupa turunuz için güzel bir tercih olabilir:)

8-

Bu listedeki en pahalı biletlere sahip firma. Çünkü Finlandiya çıkışlı. Ama aklınıza İskandinavya’yı koyduysanız ve çok paranız yoksa zaten el yakan tren ve uçak biletlerine yaklaşamayacağınız için OmniBus’a sarılacaksınız mecbur L

9-Alpar Turizm

İstanbul’dan çıkıp ’a doğru şöyle bir uzanayım derseniz çok da ünlü olmayan ama temiz ve güvenli olan bu firmayı tercih edebilirsiniz. Selanik’e gidiş dönüş 55 euro idi yanlış hatırlamıyorsam. İstanbul-Selanik Dostluk Treni yeniden çalışmaya başlayana kadar Alpar candır:) Ayrıca Bakü taraflarına da giden bir firma, yanlış hatırlamıyorsam.

 

Yazar

1994'te İzmir'de doğdum. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisiyim. 10 yaşından beri gezmeyi hiç bırakmadım.

Yorum Yaz