’ya ucuz uçak-tren bileti bulmak için kampanya beklemekten sıkılmışsınızdır, tahmin ediyorum. Ben de sıkıldım ve bu işin mutlaka bir açığı vardır diye düşündüm. içinde uçak biletleri acayip ucuz. Bunun sebebi de düşük bütçeli havayolları olan , ve EasyJet’in sadece AB ülkelerine ev Fas ile İsrail’in birkaç yerinden sefer yapması. , geçtiğimiz yıla kadar Budapeşte’ye Sabiha Gökçen’den uçuyordu ama bu sene İstanbul seferlerini kaldırmışlar, Orta Avrupa yolculukları öksüz kaldı anlayacağınız.

Durum böyle olunca, o zaman biz bu şirketlerinin bulunduğu yerlere bi şekilde ulaşalım, sonra yolumuza bakarız dedim. Önce Yunanistan’a bi baktım, Selanik’e otobüsle gidip oradan Ryanair ile başka ülkelere ulaşılır diye düşündüm ama bilet fiyatlarının pahalı olduğunu gördüm.

Sonra geçen gün Sofya Eksperi seferlere başladı, haberini görünce Ryanair ve Wizzair’in Sofya’dan birçok Avrupa ülkesine uçtuğunu gördüm. Ekspresin fiyatı çok ucuz olmayınca-120 lira civarı tek yön- otobüslere bakayım derken Alpar Turizme rast geldim. Öğrenciye Sofya tek yön 70 tl, gidiş dönüş 124 tl! Sonuç olarak şöyle bir tablo ortaya çıkıyor;

İstanbul-Sofya(70 TL)———Sofya- İtalya(Roma-Bologna-Pisa-Milano), İsveç(Stockholm), İspanya(Barcelona, Madrid), Macaristan, Çek Cumhuriyeti, , Hollanda 5 eurodan başlayan fiyatlarla

Euro 4 TL desek, tek yön 90 TL, gidiş dönüş 180 TL’ye halloluyor bizim iş. HAYIR’lı, uğurlu olsun!

Yazar

1994'te İzmir'de doğdum. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisiyim. 10 yaşından beri gezmeyi hiç bırakmadım.

2 Comments

Yorum Yaz